Rimantas Kmita

Lietuvių poetas, prozininkas, literatūros kritikas Rimantas Kmita – pirmuoju savo romanu „Pietinia kronikas“ stato Šiauliams paminklą. Tai knyga apie Šiaulius, parašyta Šiaulių šneka.
Ateikite rugsėjo 8 dieną 16:30 val. į Skaitymo festivalį ir galėsite daugiau sužinoti apie bachūrą iš Pietinio rajono anais laukiniais laikais!

Jei devyniasdešimtaisiais buvote paauglys, persirašinėjote dainas iš radijo į kasetes ir žinote, kas yra „Tangomanija” – šio renginio praleisti negalima! Tad gera nuotaika ir daug šiaulietiško „bazaro“ garantuota!

Pietinia kronikas“ – romanas, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Laiko mašina, be atsikalbinėjimų panardinanti į netolimą istoriją – XX a. pabaigą. Skaitytojas neturi kur trauktis. Atsivertęs knygą, jis jau yra ano meto Šiauliuose, mato jaunus BIX, GIN‘ GAS, treningus ir kambarį su „Rembo“ plakatu ant sienos, važiuoja su tašėmis į Latviją, žaidžia regbį, įsimyli ir nusivilia. Bet tai dar ne viskas. Jis ne tik mato, patiria, bet ir girdi. Nes Šiaulių šneka liejasi laisvai.

Už romaną „Pietinia kronikas“ jo autorius 2017 m. apdovanotas Jurgos Ivanauskaitės vardo premija.

Free WordPress Themes, Free Android Games