Origami. Lankstymas iš popieriaus

09.13 I19:00–21:00

„Origami“ – tai sudurtinis japonų kalbos žodis rašomas dviem hiedroglifias折紙, kurie reiškia „ori“ – lankstyti, „kami“ – popierius. Lietuviškai šią meno šaką galima būtų pavadinti „popieriaus lankstymu“. Origamiais taip pat yra vadinami ir lankstiniai. „Tikras origamis“ yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo, ir jo lankstyme nenaudojamos žirklės ir klijai.

Popieriaus lankstymas, kai naudojamos ir žirklės vadinamas „Kirigami“. Taip pat egzistuoja ir lankstymo būdas, kada lankstinys yra sudedamas iš kelių atskirai išlankstytų dalių. Toks lankstymo būdas vadinamas „Modular origami“. Origami tai nėra vien popieriniai lėktuvėliai, ar gervės, nors Lietuvoje, dėl informaijos stokos, būtent tokia nuomuone labiausiai paplitusi. Iš popieriaus lankstomi įvairiausi vabzdžiai, pastatai, fantastiniai gyvūnai. Išlankstomos ir net visokios smulkios detalės pvz. žuvų žvynai, boružės su taškais ir t.t.

Kiekvienas lankstinys įvardijamas dviem autoriais: pirmasis būna lankstinio kūrėjas. Tai žmogus, kuris sukūrė lankstinį, jį pirmą kartą išlankstė, ištobulino. Antras – tai žmogus, kuris išlankstė lankstinį. Dažnai tai būna ir tas pats žmogus, bet jei pateikiamos lankstinio instrukcijos ar „crease patterns“, tai tą patį kūrinį gali atkartoti ir kiti žmonės. Kartais kiti žmonės išlanksto daug gražiau už patį kūrėją.

Labiausiai žinomas pasaulyje origamis – tai „gervė“ (japoniškai „orizuru“ 折鶴). Dažnam žmogui žodis „origami“ būtent su gerve ir asocijuojasi. Legenda sako, kad jei sergantysis išlanksto 1000 gervių, tai pasveiksta. Užsiėmimo metu, mes supažindinsime ir atskleisime viską, kas susiję su origami menu. Išgirsite daug istorijų apie origami, o besiklausant – išlankstysite legendomis apipintus gyvius ar daiktus, taip materializuodami išgirstas istorijas.

Free WordPress Themes, Free Android Games