Edukacijos

RUGSĖJO 10 D., PENKTADIENIS

BLANK
12.00–14.00 „Sukurk fantastinį herojų“. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Sukurk fantastinį herojų

Kviečiame sukurti savo svajonių fantastinį herojų! Įdarbink rankeles, pamiklink pirštukus ir tavo naujasis bičiulis atgis!
Kūrybinės dirbtuvės pradinių klausių mokiniams, kuriose, pasitelkę paprasčiausias kūrybines priemones, vaikai galės susikurti savo sugalvotą ar knygose jau egzistuojantį herojų. Užsiėmimo trukmė 20-30 min.

Su didesne vaikų grupe-klase bus kuriama miriorama.
 

12.00–14.00 Erdvinės dirbtuvėlės „Svetimas / Alien“. Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

 

dav

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka kviečia 5-10 metų vaikus į erdvinės formos kūrimo tvarias dirbtuvėles „Svetimas / Alien“. Klijuosime, montuosime, jungsime, kirpsime, dekoruosime, fantazuosime. Kursime ne šios žemės gyventoją, išgalvosime jam galias, suvoksime, kokios gali būti jo silpnybės, suteiksime jam vardą. 

12.00–15.00 „Susitraukiančio plastiko edukacija“. Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Susitraukiančio plastiko edukacija

Susitraukiantis plastikas – tai tokia medžiaga, iš kurios galima pasigaminti puošybos detales įvairiems kūrybiniams projektams, magnetukus ar net papuošalus. Plastikas traukiasi jį kaitinant karšto oro fenu arba orkaitėje. Paveikslėlis nuo karščio proporcingai susitraukia ir taip gaunate sumažintą standžią detalę. Darbo procesas su plastiku visiškai nesudėtingas, bet labai įdomus. Edukacija patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Edukacijos metu kursime raktų pakabukus su pačiomis netikėčiausiomis fantastinėmis būtybėmis – drakonais, vienaragiais ir kt. Kviečiame drauge pasinerti į fantazijų pasaulį! 

12.00–16.00 STEAM būrelio vaikams prezentacija. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

STEAM būrelio vaikams prezentacija

Ar žinai, kad bibliotekose yra kūrybos erdvės, kuriose gali praplėsti žinias inžinerijos srityje, išbandyti elektroniką, mechaniką ir programavimą vienu metu, atskleisti savo kūrybinį potencialą? Ateik į festivalį ir mes pristatysime Vilniaus centrinės bibliotekos Kūrybos erdvę, papasakosime apie galimybę nemokamai naudotis pažangia programine įranga bei išmaniaisiais įrenginiais.
Taip pat galėsi užsiregistruoti ir į nemokamą STEM būrelį bibliotekoje ir nupiešti fantastinį herojų 3D rašikliu.
 

12.00–16.30 „Virtualus turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką“. Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Virtualus turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką

Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka pristato virtualios realybės turą supažindinantį su vienu gražiausiu Lietuvos kaimu – Grabijolais bei šalia kaimo esančiu pažintiniu taku. Virtualus turas supažindins jus su Grabijolų kaimo istorija, sodybų išdėstymo ypatumais, išgirsite vietinių gyventojų pasakojimus, pasigrožėsite kaimo apylinkėmis iš paukščio skrydžio bei nuostabia pažintinio tako gamta. 

Turintys VR akinius namuose virtualų turą gali atsisiųsti iš https://bit.ly/GrabijolaiVR.  

Virtualių turų sukūrimą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

12.00–19.30 „Fantastikos klubas“. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

IMG_0178

Tai vieta, kurioje lauks mūsų bibliotekininkų kruopščiai atrinkta fantastinių knygų kolekcija, bus galima susipažinti su „Devintuoju menu“ – komiksais.
Taip pat kiekvienas atėjęs į „Fantastikos klubo“ palapinę galės parašyti laišką į ateitį. Ko palinkėtumėte 2121 metų žmogui? Kokią žinutę norite palikti ateities kartoms? 

Pavargusieji nuo festivalio šurmulio šioje vietoje galės trumpai atsipūsti ir ramiai išsirinkti, kokią kitą edukaciją ar renginį norėtų aplankyti „Skaitymo festivalyje“. 

12.00–19.30 Rūšiavimo turnyras, perdirbtų daiktų ekspozicija, žaidimai iš antrinių žaliavų. „Žaliasis taškas“. Palapinė bibliotekos kieme

Žaliasis taškas

VšĮ “Žaliasis taškas” – asocijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, kurios tikslas yra ne tik pakuočių atliekų tvarkymo koordinavimas, tačiau ir visuomenės švietimas atliekų prevencijos ir rūšiavimo skatinimo temomis. 

Edukacijos metu VšĮ „Žaliasis taškas“ dalyvius kvies susipažinti su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis ir pasitikrinti rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre, o geriausi rūšiuotojai – bus apdovanoti! 

12.00–19.30 Namų eko laboratorija, kūrybinės eko dirbtuvės. Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“. Palapinė bibliotekos kieme

namu_labaratorija_mokamos_dirbtuves

Aplinkosauginė iniciatyva “Kita forma” siekia užmegzti santykį ir sudominti skirtingo amžiaus žmones, ne tik informuojant visuomenę apie atliekų tvarkymo situaciją Lietuvoje, ar mokant teisingai tai daryti savo aplinkoje, tačiau ir visapusiškai supažindinant su žiedinės ekonomikos, tvarios aplinkos principais bei kuo paprastesniu jų integravimu į kiekvieno iš mūsų gyvenimą.

„Kita forma“ komanda kvies dalyvius į gamtai draugiškas kūrybines eko dirbtuves, kurių metu dalinsimės tvaraus gyvenimo būdo idėjomis ir panaudosime atliekas naujų daiktų gamybai! Kūrybinių dirbtuvių „Namų laboratorija“ metu skatinsime pažvelgti į virtuvėje esančias žaliavas kitu kampu bei tapti kūrėjais ir gamintojais namuose! Nors viską, ką norime, galime nusipirkti parduotuvėje, tačiau kodėl nepabandžius to padaryti namuose? Sutaupysime pinigų, išvengsime nereikalingų cheminų priedų bei nebūtinų kontaktų ir svarbiausia – prisidėsime prie aplinkos saugojimo, nes nesukursime pakuočių atliekų! 

*14.00–15.00 Taikomojo teatro edukacija. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. „Po skliautu“

Taikomojo teatro edukacija

Kviečiame į taikomojo teatro edukaciją, kuri dar nebuvo demonstruota Lietuvoje. Taikomojo teatro specialistė, šiais metais baigusi studijas Jungtinėje Karalystėje, pristatys performatyvią inscenizaciją, kuri inicijuoja didelį socialinį (asmeninį ar kolektyvinį) pokytį skirtingose bendruomenėse. Naudojama vizualizacija su fantastiniais elementais, per kuriuos atskleidžiamos vaiko kūrybiškumo galimybės, nugalint savo baimes ir nepasitikėjimą savimi ar kitais.  

14.00–17.00 „Svečiuose pas drakoniuką“. Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme
Edukacinio renginio „Svečiuose pas drakoniuką“ metu vaikams pristatomos knygos apie drakonus, papasakojama apie drakonus, pateikiami patarimai būsimiems drakonų prižiūrėtojams, garsiai paskaitoma pasakėlė „Drakonas Komodas“.  Vyksta „Drakoniuko viktorina“ vaikams. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai iš spalvoto popieriaus gamina drakoniuką, jį dekoruoja.  Organizuojama drakoniukų paroda ir mūšis. Apdovanojami geriausi viktorinos dalyviai ir jaunieji dailininkai. Renginys skirtas 1-4 klasių mokiniams. 
15.00–16.00 Viktorina „Magiškasis burtininkų pasaulis“. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Viktorina Magiškasis burtininkų pasaulis

Esi didelis fantastinių knygų mėgėjas? Mėgsti skaityti? Jei nebijai iššūkių, tuomet dalyvauk viktorinoje „Magiškasis burtininkų pasaulis“ ir laimėk šaunių prizų! Tau tereikia suburti draugų būrį arba ateiti dviese, kad būtų įdomiau žaisti, meskite iššūkį vieni kitiems. 

Trukmė 20-30 min. 5-8 klasių mokiniams. 

15.00–16.00 „Hologramų dirbtuvės“. Kauno apskrities viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Hologramų dirbtuvės_KAVB

Iš televizijos ekrano išnyrantis ryklys, vaizdo žinutė, kurioje kalbantysis atrodo kaip sumažinta 3D kopija – iki šiol kine tai buvo vaizduojama kaip ateities išradimai (arba iš fantastikos srities). Apie tai ir dar daugiau – hologramų dirbtuvėse. Jų metu išgirsime, kas yra holograma, kaip ji veikia, ir kur ji panaudojama šiuolaikiniame pasaulyje. Išanalizavę pavyzdžius, praktinėje dalyje gaminsime specialų hologramas projektuojantį prietaisėlį, per kurį, naudojant telefoną, stebėsime trimačius vaizdus. 

*16.00–17.00 Taikomojo teatro edukacija. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. „Po skliautu“

Taikomojo teatro edukacija

Kviečiame į taikomojo teatro edukaciją, kuri dar nebuvo demonstruota Lietuvoje. Taikomojo teatro specialistė, šiais metais baigusi studijas Jungtinėje Karalystėje, pristatys performatyvią inscenizaciją, kuri inicijuoja didelį socialinį (asmeninį ar kolektyvinį) pokytį skirtingose bendruomenėse. Naudojama vizualizacija su fantastiniais elementais, per kuriuos atskleidžiamos vaiko kūrybiškumo galimybės, nugalint savo baimes ir nepasitikėjimą savimi ar kitais.  

*16.00–17.30 „Iliuzijos – mistika, mokslas ar apgaulė?“. Energetikos ir technikos muziejus. Palapinė bibliotekos kieme

Energetikos texhnikos muziejus

„Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ – populiariausia edukacinė programa Energetikos ir technikos muziejuje!   

Ar pastebėjote, kad kartais pasaulis gali atrodyti ne visai toks, koks yra iš tikrųjų? Kam mums reikalingos dvi akys ir kodėl vienaakiai ciklopai tokie nerangūs? Ar esate matę miražą – netikrą vandens balutę, atsirandančią vasarą ant karšto asfalto? Iš kur tokios iliuzijos atsiranda? 
Užsiėmimo „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ metu išgirsite atsakymus į visus šiuos klausimus ir dar daugiau. Čia mes dalinsimės patirtimi apie įvairias optines iliuzijas, aiškinsimės jų prigimtį ir susidarymo galimybes. Edukacinio užsiėmimo metu taip pat pademonstruosime keletą įdomių eksperimentų. Visa galva pasinersime į apsukantį optinių iliuzijų pasaulį!
 

16.00–18.00 „Geometrinė pasaka“. Kauno apskrities viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Geometrinė pasaka_KAVB

„Geometrinė pasaka“ – tai geometrijos ir grafikos kūrybinis žaidimas, pažadinantis vaizduotę bei vizualinius erdvinius įgūdžius. Iškiliaspaudės grafikos technika gamindami ir dėliodami geometrines figūras, tarsi spręsdami linksmą galvosūkį ar sekdami pasaką, vaikai kurs netikėčiausius pavidalus, kurie virs stebinančiais grafikos meno atspaudais. Kiekvienas dalyvis iš dirbtuvių išsineš savo sukurtą originalų atspaudą. 

17.00–19.00 „Pažintis su skystu azotu“. Simas Janulis. Palapinė bibliotekos kieme

Simas Janulis - azoto edukacija

Pažintis su skystu azotu – tai linksmi ir įspūdingi moksliniai bandymai, o po jų pasigaminsime ledų!

17.00–19.00 Siuvinėjimo edukacija „Šviečiantys objektai“. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Šviečiantys objektai

Edukacijos metu siuvinėsime tamsoje šviečiančiais siuvinėjimo siūlais. 

*18.00–19.30 „Vilnos kambario edukacija. Mūsų fantastinės istorijos“. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Vilnos kambario edukacija

Kūrybinis užsiėmimas suaugusiems ,,Mūsų fantastinės istorijos”. 

Pasitelkę vaizduotę ir kūrybinius metodus bendrausime susėdę ant  menininkės Linos Jaruševičiūtės sukurto natūralios vilnos kilimo su fantastiniais vilnos objektais, kurie, priklausomai nuo auditorijos norų, gali įgyti super galių ir persikelti į unikalias istorijas. 

18.00–19.30 Europos jaunimo informacijos tinklas „Eurodesk Lietuva“ – mobilumo galimybės jaunimui. Palapinė bibliotekos kieme

 

eurodeskkk

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.

Eurodesk tinklo pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas, savanorystė ir pan.) Europoje. Taip pat yra įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temomis.
Eurodesk paslaugos yra teikiamos nemokamai jaunimui, dirbantiems su jaunimu (mokytojams, jaunimo darbuotojams ir pan.) bei nevyriausybinėms organizacijoms ar įstaigoms, susijusioms su jaunimo veikla visose Eurodesk šalyse partnerėse.

„Eurodesk“ komanda kvies sužinoti apie mobilumo galimybes tobulėti, augti, pažinti save, būti aktyviam piliečiui bei supažindins, kaip jomis galima naudotis jau dabar.

RUGSĖJO 11 D., ŠEŠTADIENIS

BLANK
11.00–12.00 „Totorių rašto mokymas“. Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

 

Totorių rašto mokymas

Edukacija, skirta Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams paminėti. LDK totoriai yra sukūrę unikalią raštiją, kurioje šalia arabiškų liturginių tekstų tais pačiais arabiškais rašmenimis surašyti religiniai kūriniai turkų, rusėnų ir lenkų kalbomis.

Edukacijos metu dalyviai bus supažindinti su tik totoriams būdingu raštu, jo istorija ir unikalumu ir turės galimybę bent šiek tiek išmokti šio unikalaus rašto fenomeno. Mokymus praves Lietuvos musulmonų sumitų dvasinio centro „Muftiatas” imamas Konstantinas Selimovičius. 

*11.00–13.00 „Vilnos kambario edukacija. Mūsų fantastinės istorijos“. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Vilnos kambario edukacija

Kūrybinis užsiėmimas suaugusiems ,,Mūsų fantastinės istorijos”. 

Pasitelkę vaizduotę ir kūrybinius metodus bendrausime susėdę ant  menininkės Linos Jaruševičiūtės sukurto natūralios vilnos kilimo su fantastiniais vilnos objektais, kurie, priklausomai nuo auditorijos norų, gali įgyti super galių ir persikelti į unikalias istorijas. 

11.00–15.30 „Skirtukų kūrimas iš spalvoto smėlio“. Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Skirtukų kūrimas iš spalvoto smėlio

Spalvoti skirtukai kuriami panaudojant spalvotą smėlį (jį galima pasigaminti patiems). Spalvų derinimas, formų atradimas teikia kūrybinį džiaugsmą užsiėmimo metu.

 

11.00–15.30 „Herojaus kūrimas“. Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Dovanų maišelis ateičiai

Vaikai turi savo mylimiausius herojus. Tai būna knygos, animacinio filmo veikėjai ar tiesiog vaizduotėje gimę draugai. Kviesime edukacijos dalyvius naudojant įvairiausias medžiagas: krepinį, spalvotą popierių, flomasterius, dvipuses juosteles ir kt. sukurti sau mielą herojų ant dovanų maišelio. Idėjų pasisemti, paieškoti, prisiminti knygų veikėjus, bus galima pavarčius knygeles. Maišelis galės būti dovana sau, šeimos nariui ar draugui. Kitoje maišelio pusėje antspaudukų pagalba bus užrašomas dalyvio vardas.  Kviečiame lavinti vaizduotę ir mėgautis kūrybos procesu. 

 

11.00–19.00 Kūrybos laboratorijos instaliacijos ir edukacijos. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Kūrybos laboratorija

Kviečiame festivalio metu išbandyti bibliotekos Kūrybos laboratorijoje turimą įranga: lankytojai plėvelių pjaustykle (ploteriu) galės pasigaminti lipduką, termopresu atsispausti aplikaciją ant marškinėlių, 3D spausdintuvu pasigaminti pakabuką raktams ar susipažinti su mikrokompiuterių bei LEGO robotų panaudojimo galimybėmis.

11.00–19.30 „Fantastikos klubas“. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

IMG_0178

Tai vieta, kurioje lauks mūsų bibliotekininkų kruopščiai atrinkta fantastinių knygų kolekcija, bus galima susipažinti su „Devintuoju menu“ – komiksais.
Taip pat kiekvienas atėjęs į „Fantastikos klubo“ palapinę galės parašyti laišką į ateitį. Ko palinkėtumėte 2121 metų žmogui? Kokią žinutę norite palikti ateities kartoms? 

Pavargusieji nuo festivalio šurmulio šioje vietoje galės trumpai atsipūsti ir ramiai išsirinkti, kokią kitą edukaciją ar renginį norėtų aplankyti „Skaitymo festivalyje“. 

11.00–19.30 Rūšiavimo turnyras, perdirbtų daiktų ekspozicija, žaidimai iš antrinių žaliavų. „Žaliasis taškas“. Palapinė bibliotekos kieme

Žaliasis taškas

VšĮ “Žaliasis taškas” – asocijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, kurios tikslas yra ne tik pakuočių atliekų tvarkymo koordinavimas, tačiau ir visuomenės švietimas atliekų prevencijos ir rūšiavimo skatinimo temomis.

Edukacijos metu VšĮ „Žaliasis taškas“ dalyvius kvies susipažinti su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis ir pasitikrinti rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre, o geriausi rūšiuotojai – bus apdovanoti! 

11.00–19.30 Namų eko laboratorija, kūrybinės eko dirbtuvės. Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“. Palapinė bibliotekos kieme

namu_labaratorija_mokamos_dirbtuves

Aplinkosauginė iniciatyva “Kita forma” siekia užmegzti santykį ir sudominti skirtingo amžiaus žmones, ne tik informuojant visuomenę apie atliekų tvarkymo situaciją Lietuvoje, ar mokant teisingai tai daryti savo aplinkoje, tačiau ir visapusiškai supažindinant su žiedinės ekonomikos, tvarios aplinkos principais bei kuo paprastesniu jų integravimu į kiekvieno iš mūsų gyvenimą.

„Kita forma“ komanda kvies dalyvius į gamtai draugiškas kūrybines eko dirbtuves, kurių metu dalinsimės tvaraus gyvenimo būdo idėjomis ir panaudosime atliekas naujų daiktų gamybai! Kūrybinių dirbtuvių „Namų laboratorija“ metu skatinsime pažvelgti į virtuvėje esančias žaliavas kitu kampu bei tapti kūrėjais ir gamintojais namuose! Nors viską, ką norime, galime nusipirkti parduotuvėje, tačiau kodėl nepabandžius to padaryti namuose? Sutaupysime pinigų, išvengsime nereikalingų cheminų priedų bei nebūtinų kontaktų ir svarbiausia – prisidėsime prie aplinkos saugojimo, nes nesukursime pakuočių atliekų! 

*12.00–13.00 „Susipažink su mano pasauliu – kinas neregio akimis“. Lietuvos aklųjų biblioteka. Mokymų auditorija

kinas neregio akimis_1

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – valstybinės reikšmės biblioteka, skirta tenkinti asmenų, negalinčių dėl regos ar kitos negalios skaityti spausdintinių tekstų, informacinius ir kultūrinius poreikius. LAB, vystydama įvairias veiklas, siekia padidinti aklųjų ir silpnaregių asmenų socialinę, informacinę ir kultūrinę įtrauktį, šviesti ir supažindinti visuomenę su nereginčių asmenų aplinka ir galimybėmis. Kino filmai – viena iš populiariausių kultūrinio gyvenimo išraiškų. Edukacijos Susipažink su mano pasauliu – Kinas neregio akimis dalyviai turės galimybę pamatyti kino filmų ištraukas neregio akimis, bus supažindinami su garsinio vaizdavimo ypatybėmis ir patys, pasitelkdami turimas menines / kultūrines kompetencijas, mokysis perteikti parinktą kino filmo sceną nematančiam žmogui. Veiklų metu bus akcentuojama meno prieinamumo svarba regos ar kitą negalią turintiems asmenims, todėl dalyviai bus skatinami kurti atsakingai, aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą. Taip pat bus skatinama kalbėti apie garsinio vaizdavimo kino filmus, išsakyti mintis ir pojūčius žiūrint ar įgarsinant tokio pobūdžio filmus 

 

13.00–17.00 Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukacijos „Magiškas Vienaragis“ ir „Magiška vaivorykštė“. Palapinė bibliotekos kieme

Magiškas vienaragis Magiška vaivorykštė

 

 

 

 

 

Į „Skaitymo festivalį“ atvykstanti Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka atveža dvi spalvingas edukacijas – „Magiškas Vienaragis“ Ir „Magiška vaivorykštė“. Tam, kad nustebtum pats ir nustebintum kitus, kartais nereikia nė burtų lazdelės. Užtenka žirklių, spalvoto popieriaus ir rankų miklumo. Kūrybingosios bibliotekininkės pakvies atėjusius į edukaciją vaikus pasigaminti mielą knygų skirtuką ir „stebuklingą“ voką. Kuo jis ypatingas?
Ateikite ir sužinokite!

*vaikų amžius 9-11 metų

13.30–16.00 Antrinio dizaino dirbtuvės: „Naujas šiukšlių gyvenimas“. Giedrius Bučas („Kūrybos kampas 360°“). Palapinė bibliotekos kieme

SONY DSC

Antrinio dizaino rankdarbių dirbtuvėse gaminame įvairius daiktus iš antrinių žaliavų ir gamybinių atliekų. Dažnai žmonės sako, kad tai šiukšlės, tačiau taip nėra, nes pasitelkiant kūrybiškumą, jas mes galime paversti naudingais ir praktiškais daiktais. Keletą dirbtuvių rezultatų galima pamatyti čia: 

https://www.youtube.com/channel/UCNBm-4es7k_VeJYWpwqyy6Q/videos  

*14.00–15.00 „Susipažink su mano pasauliu – kinas neregio akimis“. Lietuvos aklųjų biblioteka. Mokymų auditorija

kinas neregio akimis_1

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – valstybinės reikšmės biblioteka, skirta tenkinti asmenų, negalinčių dėl regos ar kitos negalios skaityti spausdintinių tekstų, informacinius ir kultūrinius poreikius. LAB, vystydama įvairias veiklas, siekia padidinti aklųjų ir silpnaregių asmenų socialinę, informacinę ir kultūrinę įtrauktį, šviesti ir supažindinti visuomenę su nereginčių asmenų aplinka ir galimybėmis. Kino filmai – viena iš populiariausių kultūrinio gyvenimo išraiškų. Edukacijos Susipažink su mano pasauliu – Kinas neregio akimis dalyviai turės galimybę pamatyti kino filmų ištraukas neregio akimis, bus supažindinami su garsinio vaizdavimo ypatybėmis ir patys, pasitelkdami turimas menines / kultūrines kompetencijas, mokysis perteikti parinktą kino filmo sceną nematančiam žmogui. Veiklų metu bus akcentuojama meno prieinamumo svarba regos ar kitą negalią turintiems asmenims, todėl dalyviai bus skatinami kurti atsakingai, aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą. Taip pat bus skatinama kalbėti apie garsinio vaizdavimo kino filmus, išsakyti mintis ir pojūčius žiūrint ar įgarsinant tokio pobūdžio filmus 

 

*15.00–16.30 „Hologramos ir ateities galimybės“. KSU Vaikų Universitetas ALFA. Mokymų auditorija

KSU vaikų universitetas Alfa

Fantastiniuose filmuose apie įsivaizduojamą ateitį vis dažniau galime pastebėti hologramas arba kitaip – iš šviesos šaltinio susidarančias projekcijas, kurios filmuose naudojamos susisiekimui, žemėlapių atkūrimui, anatomijos analizavimui ir įvairiems kitiems tikslams. Tačiau, ar ši technologija yra taikoma jau šiandien? Ar vis dėlto, tai kompiuterinės grafikos pagalba sukurta optinė iliuzija? Kokia ateitis mūsų laukia taikant tokią technologiją? Ar kiekvienam ji prieinama? Kokie tokių projekcijų privalumai ir trūkumai? Apie visa tai ir dar daugiau sužinosime susitikę!
Edukacijos metu susipažinsime ir gilinsimės į dabartines ir ateities technologijas, kuriamas šviesos projekcijų pagalba. Mokysimės ir sukursime patys vieną tokių projekcijų, bei galėsime rezultatus pasiimti namo! Pažinsime virtualumo galimybes šiandien ir palyginsime, kaip tai keičia mūsų gyvenimus jau dabar!
Neabejokite – po šio užsiėmimo, sąvokos – virtuali realybė, priauginta realybė, holograma, projekcija, taps eiliniais paprastais ir jau pažįstamais žodžiais, o ir į ateitį žengti ją pažįstant – yra žymiai drąsiau! Iki pasimatymo!

15.45–18.45 „Fantastinių miestų dirbtuvės“. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės „PATS SAU“. Palapinė bibliotekos kieme

Fantastinių miestų dirbtuvės

Kviečiame kartu su dirbtuvių PATS SAU komanda įgyvendinti fantastiškiausias idėjas kuriant miestą. Gal tai bus pasakų įkvėptas Trolių Mumių kaimelis, o gal miestas be pabaigos?  Kūrybinių dirbtuvių metu naudosime antrines žaliavas. Kviečiame dalyvauti įvairaus amžiaus vaikus bei jaunimą.
Dirbtuves organizuoja Lietuvos nacionalinės bibliotekos kūrybinės dirbtuvės.

 

16.00–19.00 „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

 

Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą? 

Edukacijos metu išmaniajame ekrane bus galima sudėlioti dėliones ir atrasti žymiausius Šiaurės šalių literatūros herojus, vyks žinomiausių pasakų skaitymai, mažieji lankytojai galės sužvejoti žinutes buteliuose, kuriuose slėpsis negirdėti faktai apie vikingus. Taip pat lankytojai bus kviečiami palikti linkėjimą/žinutę kitiems festivalio dalyviams. Bus galima pavartyti ir artimiau susipažinti su Šiaurės šalių pasakomis ir literatūra. 

17.00–19.00 „Pasigamink savo fantastinį ženkliuką“. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Palapinė bibliotekos kieme

Pasigamink savo fantastinį ženkliuką

Kaip atrodytų jūsų fantastinis ženklas? Kas jame būtų pavaizduota? Kokią žinutę norėtumėte perduoti kitų planetų gyventojams? Užsukite į ženkliukų dirbtuvėles ir pasigaminkite savąjį ženklą. 

 

Free WordPress Themes, Free Android Games